İçeriğe geç

MİNE FARİMAZ EREN

Uzman Psikolog, Süpervizör

 1986 yılında Ege Üniversitesi Psikoloji bölümünü bitirdim. İstanbul Üniversitesi Sosyal bilimler Enstitüsü Davranış Bilimleri Master programını tamamladıktan sonra New York Üniversitesi SCE bölümünde Kariyer Danışmanlığı ve İnsan Kaynakları diploma programını tamamladım.

2002 Yılında kurucusu olduğum Aina Psikolojik  Danışmanlık merkezinde yetişkin, çift ve ailelerle çalışıyorum.

20 yıl psikoterapi deneyimimde, birçok kişiye, çifte, aileye psikolojik danışmanlık yaptım ve hala büyük bir tutkuyla devam etmekteyim. Psikoterapi hizmetinin yanısıra, deneyimlerimi payşatığım  birçok meslektaşıma süpervizörlük yapıyorum. 

Weinheim Institut für Familientherapie (Almanya) Sistemik Psikoterapi süpervizörlük eğitimini tamamlayarak süpervizör sertifikasına sahip oldum. Psikoterapistlere ve Şirket danışmanlarına, danışmanlık süreçleriyle ilgili süpervizörlük yapıyorum.

Bert Hellinger tarafından geliştirilen  Aile Dizimi eğitimimi  Türkiye Sistem Dizimleri Enstitüsünde tamamladım. Enstitüde, psikoterapist ve süpervizör olarak halen görev yapıyorum.

Türkiye’de ilk açılan 500 saatlik Çift ve Aile terapisi eğitim ve süpervizyonu tamamlayarak, Avrupa Aile Terapisi derneği onaylı (EFTA_TIC) Çift ve Aile terapisti ünvanına sahip oldum.

PACT Psikobiyolojik yönelimli Çift Terapisi 2. düzey eğitimini, Dulwich Center          ( Avustralya), Narrative ( Öyküsel Terapi) uygulayıcı programını tamamladım (100 saat).

Travma, Panik atak, fobi ve performans kaygısı konusunda oldukça etkili bir teknik olan EMDR sertifikasına sahibim.

New York ünivesitesi SCE bölümünde Kariyer ve Yaşam koçluğu( 1 yıl ) eğitimi aldım ve Türkiye’de 1998 yılında bu alanın ilk uygulayıcı oldum.

2 yıl süren Psikoanalitik Terapi, Psikodrama (100 saat), Sanat Terapisi ( 1 Yıl ) eğitimleri aldım.

İki dönem Türk Psikologları Derneği yönetim kurulu üyeliği yaptım, Evlilik ve Aile terapileri Derneği üyesiyim.

Evli ve bir kız çocuk annesiyim.

Çalışma Alanlarım

·      Bireysel Terapi

·      Çift ve Aile Terapisi

·      Kuşaklar arası terapi ( Aile Dizimi)

·      Travma Terapisi